palette
روان‌شناسی کاربردی
شماره الکترونیکی

روان‌شناسی کاربردی

شماره جاری : دوره 13، شماره 4، زمستان 1398

شاپا چاپی : 2008-4331

شاپا الکترونیکی : 2645-3541

فصلنامه روان­‌شناسی کاربردی، نشريه‌‌ای علمی وابسته به دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی است که از سال ۱۳۸۵ آغاز به‌کار کرده است، درجه علمی - پژوهشی به این فصلنامه بر اساس نامه شماره ۳۲۵۶۹/۱۱/۳/۸۹ مورخ ۱۳۸۹/۰۷/۲۸ از سوی کمیسیون نشریات علمی کشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به فصلنامه روان‌شناسی کاربردی اعطا، و طی نامه شماره ۲۱۱۰۱۳/۳//۳ مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۳ تمدید شد. این فصلنامه به زبان فارسی و خلاصه انگليسی منتشر می‌شود و در کليه مباحث حوزه روان‌شناسی به انتشار آن دسته از مقاله‌های اصیل پژوهشی می‌پردازد که به دانش، نوآوری و درک جدیدی از حوزه‌های روان‌شناسی کاربردی منتهی شود. کلیه مقاله‌­­های ارسالي به اين فصلنامه پس از ارزیابی اولیه، در صورت نداشتن مشکل عمده، توسط داوران نشريه که از اساتید به‌نام كشور در زمينه روان‌­شناسی هستند مورد داوری و ارزيابی دقیق قرار می‌گیرند؛ سپس مقاله‌ها با توجه به رأي داوران و زير نظر مستقيم سردبیر و اعضای شورای دبیران انتخاب و منتشر مي‌شوند.

کد وزارت علوم: 35f38eeda3b113e

   اين نشريه در پایگاه‌های زیر نمایه می‌شود:

شبکه‌های اجتماعی

اهداف و زمینه ها:

فصلنامه علمی- پژوهشی روان‌­شناسی کاربردی دانشگاه شهید بهشتی از یک سو با هدف ارتقای سطح دانش و گسترش فعاليت‌های پژوهشی پژوهشگران، اعضای هيأت علمی و دانشجويان؛ و از سوی دیگر کاربرد یافته­‌های پژوهشی برای حل مشکلات زندگی منتشر می‌شود.

   رسالت اصلي این فصلنامه، به‌­ویژه درعصر كنوني كه پيچيدگي­‌ها و فن­‌آوري­‌هاي روزافزون منجر به تغييرات سريع در جامعه درحال توسعه شده، و معضلات متعددي را پديد آورده است، انتشار يافته‌هاي بديع علم روان‌­شناسی است که در زمينه‌های مختلف زندگي انسان كاربرد داشته باشد و امكان تبادل نظر و مبادله اطلاعات علمي را بين پژوهشگران و علاقه­‌مندان در سطح ملی و بین‌المللی فراهم نمايد. بنابراین اهم اهداف این فصلنامه انتشار مقا‌له‌هایی در قلمروهاي متنوع روان‌­شناسی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشند.

 1. برگرفته از پژوهش‌هاي ناب مداخله‌­ای و کارآزمایی­‌های بالینی با حداقل یک دوره پیگیری (Follow up) باشند و نتايج عملي و قابل استفاده­‌ای را براي حل مشكلات زندگي فراهم آورند.
 2. برگرفته از پژوهش‌هاي بدیع مقایسه‌­ای و بنیادی باشند؛ و زمينه‌هايي را کشف کنند كه نتايج پژوهش­‌هاي بنيادي در آن کاربرد داشته باشند.
 3. به ارتقای توليد علم و سطح دانش تخصصی پژوهشگران و جامعه در حوزه روان­‌شناسی بی‌انجامند.
 4. به ارتقای سلامت روان و نیز پیشگیری در سطح اول، دوم و سوم از اختلال‌های روانی افراد کمک کنند.
 5. امکان مبادله اطلاعات علمی بين پژوهشگران و تقويت نهضت توليد علم و کاربرد آن را در زمينه‌های مختلف روان‌شناسی در سطح ملی و بین­‌المللی فراهم آورند.

پایگاه های نمایه کننده:

 • DOAJ
 • ISC
 • SID
 • Google Scholar
 • Noormagz
 • Magiran
 • Ensani
 • Civilica
 • new_releasesآخرین مقالات چاپ شده
  ویژگی‌های روان‌سنجی نسخه فارسی پرسشنامه هویت اخلاقی بلک و رینولدز مقایسه اثربخشی حساسیت زدایی حرکت چشم و بازپردازش، درمان شناختی- رفتاری و فن رهاسازی هیجانی در کاهش اضطراب بیماران دچار اختلال استرس پس از سانحه اثربخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر انعطاف‌پذیری روان‌شناختی و تنظیم شناختی هیجان در زنان دچار سرطان پستان پیش بینی تاب آوری بر اساس تنظیم شناختی هیجان و احساس گناه در زنان دچار سرطان پستان اثربخشی مشاوره مبتنی بر نظریه چند وجهی لازاروس بر خودهای ممکن، منبع کنترل و ولع مصرف مواد در معتادان تحت دارو درمانی نقش میانجیگر وجدان در خودکارامدی، تاب آوری و مدیریت درد با ادراک درد در افراد دچار درد مزمن اثربخشی تحریک الکتریکی مغز بر کارکردهای اجرایی و کاهش علائم افراد دچار اختلال افسردگی اساسی رابطه ابعاد سبک زندگی اسلامی با بهزیستی روا‌ن‌شناختی در دانشجویان پیش‌بینی رضایت زناشویی و سلامت عمومی جانبازان شیمیایی بر اساس هوش معنوی و بینش شناختی ویژگی‌های روان‌سنجی نسخة تجدیدنظرشدة آزمون جهت‌گیری زندگی
  watch_laterمقالات در دست چاپ

  بالیدگی زیستی و فعالیت بدنی دختران نوجوان مازندران: نقش عوامل واسطه ای روان شناختی

  سهم کفایت اجتماعی، تفکرخلاق و هوش هیجانی در پیش بینی جهت گیری مذهبی دانش آموزان

  اثربخشی برنامه آموزش نظام‌مند فرزندپروری کارآمد بر استرس والدگری، تنظیم هیجان و انعطاف‌پذیری شناختی مادران نوجوانان

  بررسی اثربخشی درمان پذیرش و تعهد بر احساس تنهایی، شرم و گناه زنان متقاضی طلاق

  ارائه مدل تناسب تیپ های شخصیت وشغل در مدیران شهرداری

  اثربخشی درمان گروهی مبتنی بر پذیرش و تعهد بر صمیمیت زناشویی و رضایت جنسی زنان در دوران پیش یائسگی مراجعه کننده به خانه‌های سلامت شمال شهر تهران

  رابطه ساختاری هوش فرهنگی و تنهایی اجتماعی بر سازگاری دانشجویان غیربومی: نقش میانجیگری مهارتهای ارتباطی

  مقایسه اثربخشی رفتار‌‌‌‌درمانی عقلانی هیجانی و مصاحبه انگیزشی بر خودمهارگری در افراد دارای اختلال سوء مصرف مواد افیونی *

  اثربخشی بازی درمانی فردی بر امید، سازگاری، و پاسخ به درد در کودکان مبتلا به سرطان

  اثر بخشی روش ذهن آگاهی مبتی بر کاهش استرس، بر اضطراب افسردگی، پریشانی، سلامت عمومی، نشانگان مشکلات رفتاری دانشجویان

  اثربخشی آموزش مهارت های مثبت اندیشی پنج عاملی بر امید به زندگی و اضطراب کودکان اضطرابی 9 تا 12 ساله

  اثربخشی آموزش تحلیل رفتار متقابل بر تاب‌آوری و قدرت تحمل ابهام

  اثربخشی گروه درمانی شناختی رفتاری و گروه درمانی وجودی بر اضطراب بیماران اعتیاد تحت درمان نگهدارنده با متادون

  اثربخشی درمان‌های تحریک الکتریکی مغز و شناختی رفتاری بر سوگیری توجه در افراد دارای اضافه وزن

  آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا بدین وسیله از چاپ مطالب جدید باخبر شوید.

  email